Trainer

Joost Leopold

Locatie

Utrecht | Koffieschool

DI 8 NOV

Barista Opleiding Niveau 2 (SCA erkend)

Groei door als barista

☕ Wil jij je barista skills naar een hoger niveau tillen? Heb je al een SCA Foundation certificaat op zak en ben je klaar voor de volgende stap, of droom je ervan om je eigen koffiezaak te beginnen, als freelance barista aan de slag te gaan, of zelfs barista trainer te worden? Dan is de Barista opleiding Niveau 2 perfect voor jou! 

Deze opleiding, bestaande uit de SCA Barista Skills Intermediate & Professional trainingen, leert je alles wat je nodig hebt om een echte koffie-expert te worden. Je leert niet alleen hoe je de perfecte koffie zet, maar krijgt ook uitgebreide kennis over: 

✅ Alle parameters voor de bereiding van een perfecte koffie
✅ Trouble shooting bij koffiebereiding
✅ Het secuur instellen van de koffiemolen en machine
✅ Het samenstellen van je eigen koffierecepten
✅ Het schenken van perfecte Latte Art
✅ De beoordeling van smaak en uiterlijk van koffie
✅ Het efficiënt maken van multibestellingen
✅ Zelfstandig werken in een professionele setting

Deze opleiding is een aanrader voor ervaren barista’s die hun kennis en vaardigheden willen verdiepen en zich willen voorbereiden op een carrière in de koffie-industrie. 

 

Wat levert het je op? 

🌍 Diepgaande kennis over barista skills – van boon tot kop  

📜 Een officieel Koffieschool-diploma voor Baristaopleiding Niveau 2  

🤝 Een waardevol netwerk in de koffiebranche 

🎓 Mogelijkheid om 5 internationaal erkende SCA-certificaten te behalen  

  • SCA Barista skills Intermediate
  • SCA Sensory Foundation
  • SCA Brewing Intermediate
  • SCA CTechP Water & Preventative Maintenance-Foundation
  • SCA Barista Skills Professional 

 

Opleidingsdetails 

📅 Duur: 8 trainingsdagen verspreid over circa 6 maanden  

Tijden: 9:30 – 17:30  

👥 Groepsgrootte: Minimaal 3, maximaal 6 personen  

💰 Investering: €3.500 btw vrijgesteld 

📝 Examenkosten: 250 in rekening gebracht door de SCA 

🍽️ Inclusief: Readers & lunch op de trainingsdagen  

💳 Betalen in termijnen mogelijk (informeer naar de opties via info@koffieschool.nl) 

💡  Klaar om de volgende stap te zetten in je barista carrière? Schrijf je nu in! 

2025 

Groep A: Ma 1 sep, Di 2 sep, 2026 Ma 12 jan, Di 6 okt, Wo 7 okt, Ma 3 nov, Ma 8 dec, Di 9 dec 

Groep B: Ma 15 dec, Di 16 dec, 2026 Ma 12 jan, Ma 9 feb, Di 10 feb, Ma 9 mrt, Ma 6 apr, Di 7 apr 

2026 

Groep C: Feb: 14, 15, Mrt: 1, 15, Apr: 11, 12, Mei: 2, 3, 17 

 

Belangrijke Informatie 

Taal: De training wordt gegeven in het Nederlands of Engels. Wanneer een Engelssprekende deelnemer zich aanmeldt voor de training, wordt overgeschakeld naar het Engels. Mocht je hier bezwaar tegen hebben en wil je de training echt alleen in het Nederlands volgen, neem dan eerst contact met ons op via info@koffieschool.nl of 030-6336538. Bezwaar maken na boeking is niet meer mogelijk. 

Examen: Het schriftelijk examen wordt online afgenomen. Ben je dyslectisch, geef dit dan aan bij de inschrijving. Wij dienen een ontheffing aan te vragen zodat je het examen op papier en met meer tijd kunt afleggen. 

Verplichte praktijkperiode: Tussen het Intermediate-niveau en het Professional-niveau is door de SCA een verplichte periode van 3 maanden gesteld. In deze tijd dien je in de praktijk aan de slag te gaan om voldoende voorbereid te zijn voor het Professional-examen. Wanneer je wilt deelnemen aan een Professional training, dien je aan te kunnen tonen dat je in het bezit bent van een SCA Intermediate certificaat van de betreffende module. 

Oefenen: Ben je niet werkzaam als barista of heb je geen espressomachine tot je beschikking? Het is mogelijk om zonder begeleiding te komen oefenen. Je maakt hiervoor een afspraak van minimaal 2 uur. De kosten hiervoor bedragen €25,- voor het gebruik van apparatuur, koffie en toebehoren. 

Herkansen: Voor het Intermediate en Professional level geldt: De praktijkexamens bestaan uit diverse onderdelen. Wanneer je zakt voor 1 of meerdere onderdelen, kun je deze eenmalig herkansen. Hier zijn extra kosten aan verbonden: 

  • Bij Intermediate: €50,- excl. btw per onderdeel. 
  • Bij Professional: €75,- excl. btw per onderdeel. Voor het online schriftelijk examen heb je 2 pogingen. Mocht je voor beide pogingen zakken en je wilt het certificaat alsnog behalen, dan dien je je opnieuw in te schrijven voor de betreffende training. 

 

Wanneer je alle dagen hebt bijgewoond, ontvang je tevens het Koffieschool Diploma voor de Baristaopleiding Niveau 2. 

Extra informatie

Certificering

Niveau

,

Specialisatie

,

Leervorm

Opleiding

Prijs: € 3500,- | btw vrij, excl. SCA examenkosten

Andere vergelijkbare producten